Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Rozšíření schematu je fakt v pohodě!
leden 17
Rozšíření schematu je fakt v pohodě!

Tak jsem právě nenainstaloval Exchnage 2010. Do čistého prostředí. Instalace fičela pěkně dlouho, příprava Active Directory prý proběhla v pořádku a skončilo to někdy později na nějaké pekelné chybě. A nešlo to už ani odinstalovat s nějakou jinou, pekelnou chybou.

Tak jsem vzal ADSI Edit a dívám se do konfigurace, abych to tam všechno odebral a začal znovu. A co nevidím? Ty objekty nemají sakra žádné atributy. Tak to je haluz. A nešlo to smazat s tím, že jsou pod tím nějaké další objekty, i když žádné nebyly vidět. No peklo. Tak sem to celé odebral násilím a zkusil znovu PrepareAD. Následná kontrola v ADSI Editu ukázala stejnou haluz.

Ty jo. Že by bylo vydrbané schéma? Polil mě studený pot. Rebuild živé Active Directory s osmi DC a 140 PC není sranda :-) Potom co sem to zapil přítelem Kapitánem, sem se jal to znovu odmazat a zkusit znovu PrepareSchema.

A ono to teď jedééééééé. Takže výsledek? Prostě jenom nedoběhlo kompletně původní PrepareSchema. Nový běh to dokončil a všechno je hladký jak děcká prdelka. Super!

Comments

Re: Rozšíření schematu je fakt v pohodě!

Docela by me zajimalo videt ExchangeSetup.log a vedet, proc a co mu branilo v tom to PrepareSchema dokoncit.. brr :(
Martin Pavlis on 18.1.2012 10:12

Re: Rozšíření schematu je fakt v pohodě!

jo, to by me taky zajimalo. nemel sem cas to dal moc zkoumat. dulezity zavery jsou - PrepareSchema probehlo "bez chyby", takze by si borci meli opravit setup, aby to detekovalo lepe jeho ne-dokonceni. zkusim ten log jeste sehnat a muzem se mrknout.
ty chyby ktery to generovalo pozdeji pri instalaci roli byly:
pri instalaci - "The property cannot be found in the cache"
pri odinstalaci - "Property IsHubTransportServer can't be set on this object because it requires the object to have version 0.1 or later. The object's current version is 0.0."
Ondas on 20.1.2012 9:21

Re: Rozšíření schematu je fakt v pohodě!

... tak jsem si nechal poslat ten log. Bohužel už nezjistím na 100%, jestli opravdu nebylo úplně komplet rozšířeno schéma.

Ale to co si pamatuju bylo to, že objekt msExchOrganizationContainer nejevil v ADSI Editu žádné atributy (přitom zabezpečení bylo v pořádku) a pod ním byly zřejmě ještě další objekty, ale ADSI Edit je už nezobrazoval, protože byl zřejmě zmatený z toho organizačního kontejneru.

Tenhle objekt se importuje z postWindows2003_schema82.ldf souboru, normálně pomocí LDIFDE. V logu je k tomu napsáno - Process finished with exit code 0. Takže se zdá, že LDIFDE muselo skončit ok.

Nevíme ale, jaký to vrací návratový kód, pokud se nepovede naimportovat jen některý objekt. Tzn. LDIDFE zřejmě skončil ok, ale nemusel možná naimportovat všechno.

Ještě budu zkoumat :-)
Ondas on 20.1.2012 17:35

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments