Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Propaganda a nic než propaganda
prosinec 21
Propaganda a nic než propaganda

Teď jsem dostal od kamaráda odkaz na článek o tom, jak nesvětější Chrome vývojáři plánují, že zablokují nezašifrované HTTP, protože jeho vývojáři mají ten nejsprávnější přístup, ten program se považuje za úplně nejvíc nejbezpečnější a nejkrásnější na něm je, že umožňuje instalovat jenom software z google obchodu, protože když na tom vydělává gůgle, tak je to prostě nejbezpečnější. Každá žena by měla mít stále při sobě buď onoho nejbezpečnějšího vývojáře, nebo alespoň Chrome v kabelce.

Začal jsem si hned se svým oblíbeným Internet Explorerem připadat zranitelný. A nějak podivně mě rozbolela prdel. Dwejnééé! (kdo nečetl Mládí v hajzlu, tohle neřešte :-)

Podíval jsem se tedy na zoubek statistice. Jednoduše se to dá vyhledat v National Vulnerability Database. Vyhledal jsem si všechny nálezy v prohlížečích Internet Explorer, Chrome a Firefox od listopadu 2011 do listopadu 2014. Tedy poslední tři roky. Když se to udělá na každý z těch let zvlášť, jsou v tom velké rozdíly.

V tabulce je počet High problémů. Libovolná verze prohlížeče.

Prohlížeč Počet
Internet Explorer 356
Chrome 374
Firefox 282

A do háje. Von ten kroum zas tak ultra mega moc bezpečnej nejni. A díra v zadku se zase zacelila. Až se zdá, že vlastně ani nikdy nebolela :-)

Comments

Re: Propaganda a nic než propaganda

Borek on 24.12.2014 20:08

Re: Propaganda a nic než propaganda

@ Ondra: není už nejvyšší čas vzít na milost Lišku Ohnivou?
Osobně jsem nikdy nesdílel nekritické nadšení některých geeků, když se Chrome objevil na scéně a všichni jej honem instalovali. Nějak mi hlava nepobrala, že by měli tak zázračné vývojáře, kteří by za pár měsíců odvedli lepší práci než jiní se zkušenostmi za XX-let vývoje. A svůj rezervovaný odstup od něj jsem příliš nezměnil i když výkonnostně IE předčil (v aplikacích s mnoha objekty typu Flightradars či sledování vozidel) a postupně dotáhnul i náskok FF.
Honza N on 25.12.2014 13:55

Re: Propaganda a nic než propaganda

Ja zas pouzival aspon 15 let Operu, uz v dobe, kdy liska jeste nevykoukla z nory. Presel jsem na ni tusim z IE3 nebo co to bylo za verzi. Ale protoze stara Opera uz prestala byt pouzitelna a nova je jen Chrome bez bookmarku a synchronizace, tak jsem sahnul po Chrome, prisel mi nak min preplacanej. Tri doplnky mi doplnily chybejici funkce a dobry,zvyknul jsem si asi za 3 dny.

Obecne ale muzu pouzivat kterejkoliv prohlizec, jsou vsechny velmi podobny. Kdyby metroidni IE na tabletu podporoval synchronizaci!!, zacal bych klidne pouzivat IE i na desktopu. Takhle na tabletu musim mit i desktopovej Chrome, kdyz uz MS neumoznil delat metroidni verze konkurencnim prohlizecum.
Borek on 25.12.2014 18:53

IE

Osobne pouzivam len IE od zaciatku az do teraz a nemal som potrebu pouzivat iny tretostranny browser.
Ondrej Zilinec on 8.1.2015 19:17

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments