Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Upgrade VMWare je svině, jak já říkám pořád
srpen 12
Upgrade VMWare je svině, jak já říkám pořád

Zákazník má hostované serverové prostředí v cloudu. Pánové z obláčku to provozují na VMWare. Údajně dělali nějaký upgrade VMWare i jeho "hardware" nebo co. Těmhle VMWare kravinám já nerozumím a ani rozumět nechci. Protože už jsem po několikáté zažil, že ty jejich síťovky jsou šmejdy.

Oni totiž při upgrade hardware musí změnit to zařízení síťovky. Tedy změní jeho identifikaci ve Windows (asi PNP ID) a tím pádem se ta původní síťovka ztratí a objeví se nová. Nový hardware. Takže se na síťovce samozřejmě vytratí i IP konfigurace. VMWare Tools k tomu přistupuje bojovně a prostě se snaží to nějak ohekovat a konfiguraci přenést.

Akorát, že to dělá blbě.

Tentokrát se mu nepodařilo přenést nastavení DNS serverů na novou síťovku. To by si ještě dokázal opravit každý skoro na první pohled. Dobrá.

Ale to druhé, co to udělalo je děs. Z registrů to odstranilo hodnotu NV Domain z klíče HKLM\System\CurrentControlSet\Services\TcpIp\Parameters. To jsou kreténi!

Tahle hodnota obsahuje primary DNS suffix serveru. Tohle byl dokonce řadič domény (domain controller). Proč na to vůbec sahají? Bože. Speciálně na DC. Co myslíte, že se asi pak stalo, po restartu. Už ta doména nejela.

Naštěstí jsem neuvěřitelně dokonalej AD mástr, takže jsem na to přišel vcelku rychle. Ale tohle dělat? Prostě jako u kreténů. Co jiného můžete čekat od víjemvývaru? Navrhuju přejít bleskově na Hyper-V. Microsoft aspoň ví, co má a co nemá dělat ve svých Windows.

Comments

hmm

Microsoft to vubec nedela, ze by nastavoval veci na sitovkach s update ?

veci jako TCP Chimney,RSS atd
petr on 12.8.2014 13:40

hmm2

Predpokladam, ze to bol upgrade cez verzie, t.j. napr. zo 4.x na 5.x, co so sebou prinasa aj instalaciu VM Tools (obdoba Hyper-V Integrated services). Na rozdiel od HV podoruju viacero typov emulacie sietovych adapterov a predpokladam, ze aktualne pouzity typ uz nebol podporovany a zmigroval sa na iny typ prave pri instalacii resp. upgarde VM tools.
Inak z praxe som sa z podpobnym niecim nestretol ani pri inych upgrade.
lupgo on 24.8.2014 11:14

vm ms

nevím proč tak zuřivě kopat do všeho ostatního a že by MS byl neomylný viz nedávné update měli by přece vědět co dělají nebo ne?
uzivatel on 27.8.2014 13:05

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments