Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Zahřívací skript (warm up) pro SharePoint front-end server
duben 03
Zahřívací skript (warm up) pro SharePoint front-end server

O co jde? Když chvilku se SharePointem nepracujete, tak potom trvá docela dlouho, než se to znovu rozjede. Speciálně po ránu to je celé vytuhlé, protože se nejspíš automaticky recykloval aplication pool. Ale i při nečinnosti se sama uvolňuje paměť.

Už jsem to párkrát potřeboval a vždycky jsem to udělal jen "tak nějak". Zato teďka jsem si dal tu práci a napsal si warm-up skript v jazyce PowerShell, který projede všechny webové aplikace (web application), v nich všechny site collections (kolekce webů), v nich (v podstatě rekurzivně) všechny web site (weby) a v nich všechny složky (folder) a podsložky (subfolder) a v nich všechny soubory.

Jistě, vždycky můžete něco stáhnout jinde na internetu, ale já mám rád svoji vlastní práci.

Nedělám to ve skutečnosti rekurzivně, protože to má určitá hloubková omezení a navíc to asi žere více paměti. Ale výsledek je stejný. Dostanete seznam všech souborů, které se uvnitř nacházejí. Tedy jen těch "infrastrukturních", které má smysl oťukávat a stahovat (jako je ASPX, HTML, JS, CSS apod.). Nebudu samozřejmě stahovat všechny dokumenty, to bychom se zbláznili.

Skript taky udělá statistiku počtu všech dokumentů a těch, které skutečně postahoval. A taky jak dlouho to trvalo.

Ke stáhnutí je tady: SharePoint warm-up script

Najdete tam tři soubory. Ten TXT soubor je to stejné jako PS1, jenom s jinou příponou. Současně se tam dá najít BAT soubor, kterým se to velice jednoduše spustí - to je podle mého staršího návodu na to, jak ideálně spouštět PowerShell skripty.

Kde to spustit? No já si to dávám jako naplánovanou úlohu (scheduled task), řekněme každých 15-20 minut na každém web front-end serveru ve farmě. Optimální je udělat na web front-end serverech (pokud jsou v NLB) do HOSTS souboru všechny DNS aliasy jako loopback IP 127.0.0.1.

Tak ať slouží!

Comments

Re: Zahřívací skript (warm up) pro SharePoint front-end server

jo, spouštět to musíte pod účtem, který může prolézt všechno. Jeho login v SQL serveru musí být schopen číst ve všech content databázích a Config i v AdminContent DB a jeho účet musí být schopen přes HTTP načíst všechny obsahy.
ondass on 3.4.2014 11:36

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments