Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Škvarková pomazánka baj mý
březen 28
Škvarková pomazánka baj mý
Dříve se jednalo o tajný recept, ale po jeho několika nedávných kompromitacích už to můžu rovnou zveřejnit na webu. Takže následuje recept na škvarkovou pomazánku. Za jeho původní verzi tímto děkuji kamarádovi Leošovi Pilařovi. Pokud byste ovšem chtěli jeho verzi, moje se poněkud liší.

Suroviny

  • vanička škvarkové pomazánky - prodává se v řeznictví. Doporučuju nekupovat takovou, která obsahuje česnek. Ne že by to smrtelně vadilo, ale dodává to zbytečně cizí chuť, která se mi tam nelíbí a současně ten česnek obviňuju z horší stravitelnosti. Samozřejmě, pokud máte rovnou mleté škvarky, můžete. Ale musí být namleté opravdu na jemno. Nemám rád, když žvýkáte gumové skákavce.
  • velká sklenice okurků - na jednu vaničku pomazky jedna sklenice okurků. Velká. V tuto chvíli již jistě zaznívá ve vašich hlavách otázka, zda se tedy nejedná spíše o okurkovou, než škvarkovou pomazánku. Počkejte, za chvilku bude zaznívat ještě stejná otázka ohledně žloutků. Samozřejmě české znojemské okurky. Jsem patriot, to samozřejmě, ale hlavně mají nejlepší chuť. Polsko-dederónské okurky z Lídla ne. Lídl mám rád, ale tohle ne.
  • vajíčka natvrdo - já do toho dávám jenom žloutky. Dříve jsem dával i bílek, ale ten tomu prakticky žádnou chuť nedodá a přitom je to potom dost těžké na žaludek. Navíc bylo pozorováno, že bílky po konzumaci poněkud zahušťují vzduch v místnosti. Objem žloutků natvrdo uvařených by měl být cca stejně velký, jako objem vaniček škvarkové pomazánky. Takže je to sakra škvarková, nebo okurková, nebo vaječná pomazánka?
  • hořtice - normální česká plnotučná žlutá. Jakákoliv jiná má moc silnou chuť. Této budete potřebovat maximálně několik lžic. Takže název pomazánky to neovlivňuje. (ano, použil jsem skutečně záměrně slovo hořtice, kdyby měl někdo keci). (ano, použil jsem skutečně slovi keci, páč su brňák).

Postup

Škvarkovku necháme rozehřát, aby se to dobře míchalo. Mezitím nastrouháme okurky na jemno (takové to nejjemnější struhadlo, jako na mrkvový salát). A z výsledku vypustíme vodu. Hodíme do škvarkovky.
Dále přidáme žloutky. Pokud přidáváte i bílky, tak je taky nastrouhejte na jemno. Žloutky strouhat netřeba, protože to stejně budete celé míchat, takže je romrdcáte bez problémů.
Ještě několik (podle požadavku na kyselost) lžiček hořtice a pořádně promíchat.​

Comments

RE: Škvarková pomzánka baj mý

:D
Michal Zobec on 1.4.2014 1:28

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments