Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Windows 2008 R2 odešly do věčných lovišť, ať žijí 2012
srpen 08
Windows 2008 R2 odešly do věčných lovišť, ať žijí 2012

Tak mi pondělní bouřka zlikvidovala testovací Hyper-V server. Zřejmě shořela deska. Takže po výměně jsem rovnou vlítnul na Windows Server 2012, stejně jsem se na něho už dleší dobu chystal, ale nějak jsem neměl sílu.

A hned nějaké poznámečky:

  • super, instalace Hyper-V nevyžaduje restart. Paráda
  • Hyper-V má rovnou zapnutou volbu Keyboard - Use on the virtual machine. Paráda číslo 2.
  • má to drivery na všechny moje Intel síťovky (mám tři). To je paráda číslo 3. Tohle vždycky stahovat mě dřív pěkně otravovalo.
  • konzole Computer Management se vůbec nezměnila. Bože díky, žes sežehl belskem všechny ty, co tam chtěli dát pexeso!
  • nabídka Pexeso je sice strašlivá, ale už si pomalu začínám zvykat. Jenom proboha, kde je čudlík restart? Nevadí, používám alternativní shutdown /r /t 0 /f.
  • zvěsti o tom, že příkazová řádka CMD na vzdálené ploše už nemá písmo o velikosti tři pikobody byly liché :-)
  • moje skripty na automatické vytváření virtuálních mašin fungují téměř beze změny. To je skoroparáda číslo 4. Krom faktu, že když namapuju .VHD, tak třída Win32_DiskDrive už neobsahuje Model = Msft Virtual Disk SCSI Disk Device, ale Microsoft Virtual Disk. Taky to mapování už nedělá Hyper-V Virtual Disk Management Service, ale přímo služba Hyper-V Virtual Machine Management. Zřetelně si MS prostě nemůže dát pokoj a musí mezi verzemi aspoň něco změnit, aby si lidi nepřipadali že o nic nejde.

Uff. Právě jsem doinstaloval drivery pro tu PCI-X SSD desku (mimochodem přímo z Windows Update, ne jako dříve ručně) a fíha, i tam data přežila zásah blesku. Paráda číslo 5.

A další pěkné věci, co jsem právě zjistil:

  • nádherně promakaný copy progress ve Windows Explorer:

Windows 2012 copy progress

  • pokud jste si toho nevšimli, ten kopírovací dialog má i nenápadné tlačítko Pause
  • Hyper-V má nový formát .VHDX disků, které zvládnou až 64 TB virtuální disky, narozdíl od starších .VHD, které umí jen 2 TB.
  • Zdá se taky, že ta leklá ryba, co bublala při startu na Windows 8 CTP už tam taky není :-) Asi se definitivně nafoukla, vyplavala na hladinu a praskla :-)



  • Ještě by mě zajímalo, jak se dostanu myšováním z toho pekelnýho pexesa do Windows Security na vzdálené ploše, sakra.
  • Nepokoušejte se nainstalovat .NET Framework 3.5 z příkazové řádky pomocí PKGMGR /iu:NetFx3. Ta fíčura sice existuje, ale nemá na disku binárky. Když se to poušíte instalovat přes GUI, nabídne vám to možnost stáhnout si je online z microsoftu, ale přes PKGMGR to prostě jenom tak potichu fejlne. Jinak třeba PKGMGR /iu:TelnetClient funguje normálně. Dá se ještě nějak zjistit, které další fíčury jsou v tomhle prokletém stavu? Ano, použijte DISM /Online /Get-Features a podívejte se, co má stav Disabled with Payload Removed. No peklo, to jsem si zase užil :-)

A další budou následovat...

Comments

hyper-v a ws2012

restart provádím přes tlačítko restart po stisku CTRL+ALT+DELETE.

mě se zas líbí podpora Hyper-V v powershellu :)
Michal Zobec on 10.8.2012 7:09

:-)

Takhle verejne kopirovat madarske W2k3 ...  ja ste stoho picnu .. : -)
Bolt on 10.8.2012 14:33

pexeso je krute

pexeso je fakt krutarna

ale kdyz si clovek udela zkratky na skoro vsechno co potrebuje, nebo pouzije neco na vytvoreni start nabidky da se to ovladat

problem je jak vyvolat nabidku ctrl+alt+del pres rdp, predtim to bylo windows security
karel on 13.8.2012 8:10

pexeso je krute

pexeso je fakt krutarna

ale kdyz si clovek udela zkratky na skoro vsechno co potrebuje, nebo pouzije neco na vytvoreni start nabidky da se to ovladat

problem je jak vyvolat nabidku ctrl+alt+del pres rdp, predtim to bylo windows security
karel on 13.8.2012 11:01

pexeso je krute

pexeso je fakt krutarna

ale kdyz si clovek udela zkratky na skoro vsechno co potrebuje, nebo pouzije neco na vytvoreni start nabidky da se to ovladat

problem je jak vyvolat nabidku ctrl+alt+del pres rdp, predtim to bylo windows security
karel on 13.8.2012 12:57

ctrl+alt+del cez rdp

Funguje CTRL+ALT+END, ale iba v prvom okne, ak mas dalsie, tak sa vztahuje na prve RDP pripojenie.
lupgo on 18.10.2014 20:02

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments