Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > RDP čmuchal
březen 30
RDP čmuchal

Proč jsem psal ten předchozí článek o vzdáleném přístupu na WMI? Protože kdosi chtěl sledovat lidi na vzdálené ploše. Prostě se nějaký uživatel měl být schopen dívat, co ostatní dělají na Terminal Serveru (Remote Desktop Services). A přitom nechtěli, aby byl administrátorem, nebo měl vůbec RDP přístup na ten vzdálený počítač. Ten člověk na to měl používat konzoli Terminal Services Manager (nebo nověji Remote Desktop Services Manager). Na obrázku vidíte názornou představu, jak to mělo asi vypadat.

Problém je, že k tomu, abyste se takto mohli připojit na vzdálený terminal server musíte použít dvě věci současně. Vzdálený WMI přístup a vzdálenou správu RDP. O přístupu na WMI jsem psal před chvilkou, takže už stačí jen povolit čmuchalovi přístup na RDP. A to už je sranda v porovnání s tím WMI jak určitě pochopíte z následujících obrázků.

Jen pro úplnost. K tomu, abyste se mohli dívat na cizí RDP obrazovku, musíte mít oprávnění Query Information a Remote Control.

Comments

There are no comments for this post.

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments