Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Uživatelské účty pro FTP a IIS 7.5
duben 01
Uživatelské účty pro FTP a IIS 7.5

Dnešní IIS 7.5 a FTP rychlovečka se vztahuje ke konfiguraci přístupu na FTP server pomocí uživatelů definovaných přímo na IIS. Nepotřebujete vytvářet účty v Active Directory, ani lokální, a prostě si vytvoříte účty pouze na IIS. Návod je tady.

Takže návod funguje dobře. Už jsem to dělal sice několikrát, vždycky ale po dlouhé době, a vždycky zapomenu na některé detaily, které pak chvilku trvají vyřešit.

Takže tu to je:

  • musíte mít nainstalovánu komponentu (IIS role service) FTP Extensibility. To tam není výchozí volba. Bez toho to nefunguje a přitom to ani nehlásí žádné chyby
  • nedivte se, že Microsoft FTP Service (FTPSVC) běží pod SYSTEM účtem. To je jen matoucí. On stejně chodí na disk pod účtem Network Service. Takže to zabezpečení konfiguračních souborů i FTP adresáře je v pořádku udělat pro Network Service. Přesně podle toho článku.
  • Web Management Service (WMSvc) nemusí být spuštěn, aby to fungovalo. Stačí ho správně nastavit, ale běžet nemusí.
  • V nastavení FTP Authentication stačí mít povolenu tu IISManagerAuth metodu. Basic zbytečně nepovolujte.

 a mělo by to valit.

Comments

Re: Uživatelské účty pro FTP a IIS 7.5

.. tohle myslím taky stojí za poznamenání.
V souvislosti s FTP jsem ještě trochu zápasil s firewallem, kdy na serveru bylo FTP dostupné, ale z jiného stroje už ne, i když výchozí povolená pravidla vypadají v pořádku.
Řešení jsem našel tady:  http://connect.microsoft.com/WindowsServerFeedback/feedback/details/524831/default-ftp-firewall-port-21-rule-is-broken-in-windows-2008-r2
Pavel Svátek on 19.4.2012 11:19

Re: Uživatelské účty pro FTP a IIS 7.5

no já moc nevím, co to je za problém, to jsem nezaznamenal. podle mě na connectu to je jenom problém v nějaké betě a musí to už být opraveno, protože si nemyslím, že bych tohle někdy řešil. Ale děkuji za připomínku, ještě se na to podívám.

jiný problém je to, že FTP má vypnut ve firewallu by default FTP filtr - to se zapíná pomocí NETSH ADFIREWALL SET GLOBAL StateFulFTP Enable
Ondas on 19.4.2012 11:36

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments