Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Tipy pro PowerShell ISE
březen 02
Tipy pro PowerShell ISE

Tak teď tady laboruju se spouštěním PowerShell ISE (tedy Integrated Scripting Environment)​. Tak nějaké věci, které jsem objevil jako námět do diskuze, jestli třeba někdo nezná lepší řešení:

- opakované spouštění skriptů - pozor, když jednou pustíte skript z prostředí, všechny jeho proměnné zůstanou v paměti i se svými hodnotami. Když to potom pustíte znovu, proměnné už budou mít svoje předchozí hodnoty. To není úplně zdravé pro ladění, protože druhý a každý další běh nezačíná s čistým štítem. Nevím jak se zbavit těch hodnot, takže pokud si chcete být jisti solidním laděním, musíte si to ISE pustit celé znovu.

- garbage collection - mezi jednotlivými běhy skriptů v ISE neprobíhá úplná garbage collection veškeré použité paměti. To znamená, počítejte s tím, že jestli děláte nějaké paměťově náročnější operace, paměť se může ISE vyšplhat pěkně vysoko.

- více souborů v jednom ISE - co když máte větší projekt s více soubory a chcete si je nahrát všechny současně do jednoho prostředí? Tak to je psycho. Kliknout pravým tlačítkem na .PS1 soubor a vybrat Edit nefunguje vždy. Prostě to nic nespustí. Zkoušel jsem si udělat baťáček, který by pomocí cyklu FOR postupně pospouštěl všechny soubory z jednoho adresáře - ale také to nenahraje všechny soubory. Jakoby ISE prostě občas nestíhalo a něco nenahrálo. Chová se to chaoticky. Takže nejrobustnější řešení se mi prozatím jeví multiselect v průzkumníkovi a celé to přetáhnout do již jedoucího ISE.

Jestli má někdo jiné zkušenosti, moooc rád je ocením. Normálně používám PowerGUI na svém počítači, ale to si nemůžete nainstalovat do produkce na víc serverů.

 

Comments

odpoved

- opakované spouštění skriptů - take jsem hledal a zatim nenasel. Remove-Variables neresi uplne vsechno

- garbage collection - jde vycistit na zacatku scriptu pomoci
[System.GC]::Collect()
 
- více souborů v jednom ISE - presel jsem na PowerGUI

- PowerGUI na serverech - (pry) bezi bez problemu i bez instalace: http://www.powergui.org/thread.jspa?messageID=28791
VasekB on 4.3.2012 7:46

Re: Tipy pro PowerShell ISE

dekuju za nazor. no ja jsem zacal vsechny promenne pred-inicializovavat, takze jsem si vyresil problem toho opakovaneho behu. To s tim kolektorem jsem se snazil taky pouzivat, ale pripadne mi, ze to moc nefunguje uprostred behu dalsich akci, on se proste spousti s malou prioritou a proste to ty promenne nezrusi, i kdyz pouzivam citlive .Dispose().
ondas on 8.3.2012 8:32

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments